Cizrnový burger

Začíná nový školní rok a mnozí budou pro děti připravovat svačinky do školy. Přinášíme první tip na sice na přípravu náročnější, ale výbornou svačinu.

Suroviny: 90 g pšeničného bulguru, 400 g uvařené cizrny (může být ze sklenice, z konzervy), 100 g strouhaného sýra (lepší je výraznější např. ementál), 1 nadrobno nakrájená cibule, 1 lžička římského kmínu, 1 stroužek česneku, 1 lžíce petrželky, sůl a slunečnicový olej

Příprava: Bulgur zalijte vařicí vodou a nechte ho podle návodu odpočívat cca 20 minut. Zatím na olivovém oleji osmažte cituli, česnek a kmín. Potom přidejte bulgur a koření. Nakonec smíchejte se zbylými surovinami a rozmixujte (jde dobře tyčovým mixérem). Je dobré nechat směs alespoň hodinu nebo přes noc odpočívat v lednici. Poté vytvarujte placky a v troubě opékejte z obou stran, až získají kůrku (na pečícím papíře, potřete je olejem). Směs je lepivá, proto je dobré ji dát před přípravou burgerů do lednice. S burgery opatrně, mohou se drobit. Jsou ale výborné. Nakonec dejte do housky, přidejte list salátu, okurky, můžete přidat i kečup.