Co se nám povedlo a co je ještě k jednání?

01.07.2014 23:31

Po devíti měsících našeho snažení o změnu jídelníčku, diskusí s paní ředitelkou 1. MŠ v K. Varech i ostatními rodiči, přednášky manželů Škvařilových..atd…bychom rádi shrnuli výsledek našeho snažení. 

Za prvé – díky této iniciativě začalo více rodičů přemýšlet o tom, jak se děti stravují. Mnozí se k nám přidali a podpořili naše snažení, za což jim velice děkujeme a této podpory si vážíme! Při dalších jednáních, které nastanou na začátku školního roku 2014-2015 bude mít naše slovo větší váhu tím, že se můžeme opřít o více hlasů ke změně.

Za druhé – jaké pozitivní změny v jídelníčku nastaly?  Objevilo se více zeleninových polévek a snížilo se množství nezdravých uzenin. Zavedl se jednou týdně  tzv. “ kytičkový den „, který je čistě bez živočišných bílkovin. ( Kromě ryb, které nejsou podle vedení počítány za “ maso “ ).

Za třetí – co je ještě k jednání?  Rádi bychom , aby dětem byly primárně nabízeny neoslazené tekutiny, aby bylo v jídelníčku více čerstvé, či upravené zeleniny, více luštěnin a obilovin. ( Obilovinami myslíme celá zrna upravená např. v podobě kaše a NE bílé pečivo se zrníčky – tzv. vícezrnné pečivo, které je nyní téměř denně ).

V současné době se snažíme oslovit dětské lékaře na Karlovarsku, aby nám tak pomohli s větší propagací našeho snažení. 

Rádi bychom také touto cestou poděkovali všem paním učitelkám a kuchařkám za velice vstřícný přístup a snahu o ozdravění jídelníčku. Děkujeme!