Máslové sušenky s vanilkou, muškátovým oříškem, kardamomem, skořicí a zázvorem

nejprve se musím omluvit za naši delší odmlku. T. byla pryč a já… Já byla totálně mimo provoz. Snažila jsem se dlouho jakž takž fungovat i při nemoci, ale jela jsem na veškeré záložní zdroje, které bohužel nejsou bezedné. Takže nakonec nebylo jiné možnosti, než si prostě odpočinout. Protože jinak bych se v tom motala donekonečna. A tak jsem se snažila spát. Každou možnou chvíli. A poctivě jsem jedla, přestože jsem neměla chuť. Prostě správný, poctivý pacient… A byla jsem jen a jen milá a veskrze pozitivní (a nikdo na světě se nedozví, že jsem coby nemocná jako jedna velká osina v zadní části těla, hahahaaaa). A teď je mi líp. Neříkám, že dobře, ale rozhodně o moc líp. Hlava se mi zatočí jen párkrát za den a mlha, která zakrývala celý můj svět a nebylo skrz ní možné zaostřit, pomalu mizí. A tak jsem zpátky (třikrát hurá a jupíjej! 

Did you miss me? A. (teda M., ehm) 

No nic, to jsem si nemohla odpustit. Však jsem za těch 14 dnů dohnala všechny své seriálové resty… Sice jsem je vesměs jenom poslouchala a měla je jako kulisu ke klimbání, ale i tak jsem konečně zase víceméně v obraze (i když bez obrazu). 

Nebudu lhát, návrat do práce mě, jako obvykle, dost děsí… Než se zase vrátím do zajetých kolejí, bude to nějakou dobu trvat. Ale snažím se na to nemyslet a zaměstnávám se pozitivními myšlenkami. Třeba plány na Vánoce. Ano, já vím, že je sotva 1. listopadu. Dokud jsem byla hermeticky uzavřená v našem malém bytečku, nějak se mi to vánoční bláznění vyhýbalo, ale když jsem šla na poslední kontrolu k paní doktorce, nějak mi neuniklo, že šílenství už naplno propuklo. Já téhle mediální a reklamní mánii nepodléhám, ba naopak, nenechám se vykolejit ani posednout. Ale vánočním sladkostem neodolám – chcete-li mě vidět v extatické euforii, doneste mi čokoládové figurky, kuličky, zvonečky, perníčky, COKOLI… Ale pozor, pokud nebudete dost rychlí, sežeru vám to i s rukama, tak bacha! Když si ovšem odmyslíte tu marketingovou masáž, Vánoce jako takové naprosto miluju. A těším se na ně. Už teď!!!! A nevadí mi je plánovat už v listopadu (nevadí mi je plánovat ani zbylých 11 měsíců v roce). 

Dnešní recept na kořeněné máslové sušenky je vlastně moje první zkouška nového repertoáru vánočního cukroví. V pečení cukroví se lehce vyžívám, ale ráda zkouším nové druhy. Jenom 5 druhů má své místo neprůstřelně jisté – arašídové oválky (Já vím T., že bez nich bys Vánoce nepřežila