Matcha vafle s jahodovo-medovou omáčkou

Dobrý úterní večer přeji :-)!

Taky znáte takové ty dny, kdy máte na odpoledne naplánovaný celý zástup úkolů (Vytřít! Vyprat! Vyžehlit! Utřít prach! UTŘÍT PRACH!!! Alespoň částečně napravit neutěšený stav svých nehtů a vrátit je do jakž takž prezentovatelného stavu – ano, bohužel už i péče o sama sebe je úkol…) a najednou se přistihnete, že mícháte těsto na makronky? Protože už vám ten recept od Pierra Hermé hrozitánsky dlouho leží v hlavě a skoro vám nedá spát a vy ho prostě musíte zkusit… 

Nebo ty neděle, kdy byste se nejen chtěli, ale především a hlavně měli, pořádně vyspat, neb zombie look à la Morticia Addams je dost z módy a vy už po 14 dnech narůstajícího spánkového deficitu melete z posledního (a hlavně svým zjevem děsíte ostatní, neb pravděpodobně myslí, že jste je přišli strašit ze záhrobí), ale stejně vstanete po sedmé ráno, protože si nezbytně nutně potřebujete udělat k snídani vafle? A to konkrétně matcha vafle s jahodovo-medovou omáčkou, přestože vám T. už strašlivě dlouho tluče do hlavy, že cokoli matcha chutná jako vývar z ponožek. Ale vy je prostě musíte mít a nic (tedy ani nevyspání, ani potenciální ponožkovitost výsledku) vám v tom nedokáže zabránit… 

Nebudu vám lhát – nemáme vyžehleno, ani vytřeno, tloušťku prachové vrstvy ani nebudu komentovat, moje nehty jsou k pláči (mít funkční slzné kanálky, tak brečím celý den) a pod očima mám kruhy černé jak bouřkové mračno (ještě chvíli a můžu se vydat na maškarní za Burtonovu Mrtvou nevěstu, aniž bych se musela líčit). Na druhou stranu jsem v naprosté euforii, že se oba mé pokusy vydařily nad očekávání skvěle (třikrát mňam a mmmmmmmhm). A hlavně mám radost z toho, že jsem konečně sebrala veškerou odvahu vyzkoušet recept z úžasné knihy Pastries, kterou jsem si s velkou pompou dovezla z Paříže a od té doby na ní jenom nábožně koukala. A neméně taky z toho, že jsem se odhodlala zkusit zelený čas matcha, což jsem už strašně dlouho plánovala a stejně dlouho odkládala. 

(A vůbec nechutná jako ponožky, T.!!!! Co to u všech párů bot Carrie Bradshaw plácáš?! Musím ti tyhle vafle udělat, abys pochopila svůj životní omyl!

A víte co? Jdu utřít prach… Hmmm, neee, kecám, jdu zadělat kvásek na chleba, protože jsem si konečně koupila ošatku na kynutí a prostě to musím zkusit (a pak možná ten prach)!

dsc_0900-9691589

Matcha vafle s jahodovo-medovou omáčkou 

(Inspirace: justsimpleeat.blogspot.com)

Ingredience (na 2 porce):

1 vejce

2 lžíce rostlinného oleje 

1 lžíce vrchovatá lžíce cukru 

1/2 lžičky vanilkového extraktu

1 hrnek podmáslí

1 hrnek hladké mouky 

1 lžička jedlé sody

1 lžička prášku do pečiva

špetka soli

1 malý sáček matcha (2 g) – můžete dát i dva sáčky, ale i s jedním byla ve vaflích jeho chuť byla příjemně cítit

Na omáčku:

jahody nakrájené na čtvrtiny (čím víc, tím líp)

med podle chuti

Postup:

1) Vejce vyšlehejte s olejem, vanilkou a cukrem do pěny. Poté zašlehejte podmáslí a prosátou mouku se sodou, práškem do pečiva, solí a matcha čajem. Těsto dejte chvíli stranou, aby si odpočinulo a mezitím nakrájejte omyté jahody na čtvrtiny, dejte do hrnce a s trochou vody krátce povařte. Sundejte z plotny, nechte chviličku zchladnout a přidejte med. Nahřejte vaflovač a postupně zpracujte všechno těsto. Podávejte s jahodovou omáčkou, případně i se zakysanou smetanou. Pokud nemáte vaflovač, těsto půjde dobře použít i na lívanečky! 

dsc_0889-9498488
dsc_0893-9062936
dsc_0906-7075356
dsc_0910-6176504

Tak se mějte krásně! A udělejte si matcha vafle, jsou plné antioxidantů a tak, takže to vlastně děláte pro své zdraví, 

dsc_0923-5038864