Pařížsko-rohlíčkové cupcakes

Dobrý večer,

Není žádným tajemstvím (přestože je to nejspíš pro většinu značně šokující), že nesnáším pečení cukroví… Vážně – nelžu 🙂 Po mámě jsem zdědila lásku k velkým kusům čehokoliv (velké kusy vajec ve vánoční zelňačce hmmm) a sama jsem si ji vyšperkovala k naprosté neschopnosti udělat cokoliv malého (snad jenom cakepops, ale i ty jsou v mém podání docela cvalíci). Naposledy jsem se o tom přesvědčila když jsem se snažila nakrájet na maličké kousíčky hrušky do cookies (které byly nedávno na blogu a které jsou prostě „nebe v hubě“). V těch, co dělala M byla hruška jemně cítit, v mých byly hlavně hruškové hranoly a okolo trochu těsta. Mno…ale proč ten monolog 🙂 Nepeču cukroví, protože je to prostě moc velká piplačka, no a tak jsem si to zjednodušila. Vzala jsem své oblíbené pařížské rohlíčky a předělala je do formy cupcakes. A to myslím, že víc než zdařile. Jestli trpíte podobnou diagnózou jako já, rozhodně je zkuste. Postup je následující:

Těsto jsem si půjčila od M z http://sugartown-prague.blogspot.cz/2014/05/dobry-vecer-vespolek-preji-tedy-nevim.html  – místo bezlepkových výrobků dejte normální (a nebo klidně ne) a namísto borůvek namelte 60g vlašských ořechů.

Na krém:

4x ledové kaštany

1 smetana ke šlehání

1 smetafix

Na polevu:

100g mléčné čokolády

100g hořké čokolády

1 Smetana ke šlehání

Po vložení těsta do trouby v kastrůlku zahřejte šlehačku a nalámejte do ní kaštany. Míchejte na mírném plameni dokud se kaštany nerozpustí (pozor, nemělo by se to vařit). Potom nechte vychladnout (cca 30 minut) a když je  hmota zchladlá, přemístěte jí do šlehací nádoby, přisypejte smetafix a šlehejte. Šlehejte dokud z toho nebude tužší krém. Nebude to tak tuhé, jako klasicky ušlehaná šlehačka, ale na metle by vám to mělo držet. Potom naplňte zdobící pytlík a použijte uzavřený hvězdičkový nástavec. Ozdobte vystydlé cupcakes a uložte je zatím do lednice.
 

1-2090113 2b-4184510

main_855-2443038
Wilton closed star nozzle

V dalším kastrůlku rozpusťte obě čokolády v 1 šlehačce (opět nevařit) a taky nechte zchladnout, ale jen tak, aby poleva byla ještě tekutá. Potom vyndejte cupcakes z lednice a namáčejte krémem dolů do polevy – vždycky nechte trochu okapat, aby vám netekla všude.

3-3864553 2-5231227 5-7349648

No a je hotovo, pak už jenom snězte 🙂

4-4575992

PS: pokud čekáte větší návštěvu (třeba rodinu o Vánocích), tak jedna várka po 12 určitě stačit nebude 🙂

Mějte se krásně adventně,