Tvarohové knedlíky s ovocem

Po řadě nešťastných příhod (s obrovským happy endem v podobě koláče, jak jinak), se na mě o víkendu usmálo štěstí. Sehnala jsem totiž překrásné meruňky. A tak jsem si konečně mohla dopřát svoje vysněné tvarohové knedlíky. Shodou okolností jsem měla doma i úplně dokonalé jahody, takže jsem neodolala a udělala polovinu knedlíků meruňkových a polovinu jahodových. Ta barva! Nevím, čím ty jahody krmily, ale byly to rozhodně ty nejčervenější a taky nejsladší jahody na světě. Hotová slast. 

Vím, že nejsem příliš objektivní, protože ovocné knedlíky bezvýhradně miluju, ale věřte mi, že tyhle knedlíky a tohle tvarohové těsto zkrátka musíte zkusit! Přijde vám ten „tousťák“ mimo? Mně ze začátku taky, ale pak jsem se odhodlala a… Naprostá pecka! Je vláčné a zároveň nadýchané, měkké a skvěle se s ním pracuje. Prostě hotovej zázrak. Tyhle knedlíky se hravě zařadily mezi mé nejoblíbenější, takže jsem je sem prostě musela přidat. 

Další moje favority najdete tady: 

Meruňkové knedlíky jsou samozřejmě boží i jen tak samy o sobě. Ovšem, pokud meruňky před zabalením do těsta naplníte pistáciovou pastou, posune je to ještě o několik úrovní výš. To je taková dobrota! Kombinaci meruněk a pistácií naprosto zbožňuju a s hrůzou jsem zjistila, že se tu vyskytuje pohříchu málo (slovy jednou)! Nevadí, rozhodně jste ji tu neviděli naposled! 

Pomyslnou třešinkou na dortu (nebo tedy spíš na knedlíku) byla čokoládová máta. Něco málo už jsem o ní zaslechla (no dobře, tak jsem jen věděla, že existuje), ale když kolega Mára jednou přinesl několik stonků do práce, nemohla jsem uvěřit. Její vůně je naprosto nepopsatelná. Takže jsem všechny pochopitelně uprosila, jestli si můžu trochu odnést. A dostala jsem ji všechnu