Věnečky s růžovým krémem a malinami inspirované Pierrem Hermé

Jak se máte? Jak jste si užili prodloužený víkend? 

Takový prodloužený víkend je moc fajn věc. První den debordelizujete byt, druhý den vesele trajdáte po venku a pak vám zbude ještě třetí den na bezstarostné lenošení. Takový byl taky náš plán. Ovšem uprostřed se to trochu zvrtlo… 

Události se seběhly přibližně takto (nějak to nemůžu potvrdit, ehm): 

Krásný sobotní den… M. jde s mužem do kina, pak na double date do thajské restaurace s T. + T. a odpoledne završují plánovaným koukáním na stupidní film (Sharknado 2 – ach můj božeeeee, bezkonkureční absurdnost tohoto filmu nezná mezí – dáváme 10 bodů z 10 a vřele doporučujeme) a hraním stolních her. Muž koupí cestou domů v M&S Spiced Apple Pie Martini, protože je slaboučké (18%) a ví, že M. podobné ujetosti miluje. M. dotyčné Martini skutečně velmi chutná a dokonce třikrát (!!!) si cucne ze dna mužovy skleničky! Pak sedí u stolu a poslušně čeká, až muž rozloží nově koupenou hru ze Zeměplochy – Čarodějky. M. dostává kartu postavy a chvíli na ní nešťastně zírá. Ne však proto, že by s ní nebyla spokojená, ale proto, že jí vůbec (ale opravdu vůbec, fakt ani ťuk) nechápe. Vlastně jí není schopná ani přečíst a písmenka jí tančí před očima divoký kankán. M. prohlašuje, že se děsně potí (muž jí šahá na čelo a potvrzuje) a je jí moc e-e (zle). M. odbíhá na záchod a zvrací. M. sedí v koupelně na zemi a šmudlá si zuby kartáčkem a cítí se provinile. Muž jí zvedne z podlahy, pohladí ji a dovláčí ji zpět na sedačku. M. leží a kňourá, že ji to všechno děsně mrzí a že je jí pořád e-e. T. ji trpělivě utěšuje, že se to stává! M. občas své kňučení proloží nepochopitelným chichotáním. Pak zjistí, že je totálně slepá a říká, že nemá brejličky. Muž jí tedy podá brejličky a ona prohlašuje, že to nejsou TY brejličky, že jsou to ale úplně jiný brejličky a ona že chce tamty. Muž jde hledat brýle a na záchodě dostane záchvat smíchu, protože kromě brejliček najde i ponožky s růžovým lemem, které si M. nepochybně sundala taky (Proč?!!). Přináší pohřešované brýle, nasadí je M. na nos a ta se spokojeně stočí na sedačce a cosi si brouká. Muž se jí celý večer směje 

Naštěstí jsem stihla návštěvě zavčas podstrojit tyhle báječné věnečky s růžovým krémem a malinami (A éclairs! A profiterolky!) a tak přes urputné mlaskání a spokojené mručení, neměla čas téhle scénce příliš věnovat pozornost. Uf, ještě, že tak Má neposkvrněná pověst by jinak utrpěla trvalou újmu.  dsc_5321-5780246

Věnečky s růžovým krémem a malinami inspirované Pierrem Hermé 

Ingredience: 

125 g neperlivé minerální vody 

125 g mléka 

5 g krupicového cukru 

5 g mořské soli 

110 g másla 

70 g hladké mouky 

70 g polohrubé mouky 

5 vajec (250 g) 

Růžový krém:

250 g mascarpone 

250 ml smetany 

moučkový cukr podle chuti 

1/2 lžičky růžové vody 

Na ozdobení:

maliny 

moučkový cukr na poprášení 

Postup: 

1) V rendlíku nebo menším hrnci spolu zahřejte vodu, mléko, cukr, sůl a máslo. Když začne směs vřít, přisypte naráz mouku (předem jí prosejte přes sítko) a vytrvale míchejte, dokud nebude vzniklá pasta hladká a nezačne se odlepovat od stěn (tzv. odpalování). Přemístěte pastu do mísy robotu a nechte míchat na nejnižší obrátky, dokud trochu nezchladne. Poté zvyšte obrátky a po jednom zašlehejte vejce. Vznikne lesklé táhlé těsto. Nechte ho úplně vychladnout. Těstem naplňte cukrářský sáček se zdobící špičkou s hustými malými zoubky a uložte ho na 2 hodiny do ledničky. 

2) Zapněte troubu na 200 °C a nechte jí vyhřát, mřížku umístěte doprostřed. Na plech vyložený pečícím papírem stříkejte kroužky (zhruba o průměru 6 cm – klidně si je načrtněte, ale určitě to zvládnete i od oka). Nechte mezi nimi alespoň 2 – 3 cm rozestupy, věnečky při pečení dost nabudou. Nejdříve pečte 10 minut na 200°C, poté troubu na pár vteřin otevřete, aby mohla odejít pára, pak teplotu v troubě snižte na 180°C a dopékejte 15 – 20 minut (věnečky musí být krásně zlaté, záleží na vaší troubě – sledujte je ostřížím zrakem).  Pokud znějí po poklepání dutě, jsou upečené. Po vytažení z trouby je nechte vychladnout na mřížce. 

3) Mascarpone vyšlehejte se smetanou do hladkého nadýchaného krému. Zašlehejte růžovou vodu a oslaďte podle chuti. Krémem naplňte cukrářský sáček (výběr špičky nechám na vás – já použila tutéž jako na těsto, tedy s drobnými zoubky). 

4) Věnečky vodorovně prokrojte a na spodní část stříkejte sáčkem dokola špičky krému. Mezi jednotlivé špičky lehce zatlačte maliny a po dokončení přiklopte vrchní částí věnečku. Povrch můžete na závěr lehce poprášit moučkovým cukrem. 

dsc_5301-8493118 dsc_5298-4928706 dsc_5324-5042977 dsc_5309-9690020 dsc_5313-2445775

 

vaše ! 

P.S.: Jak napovídá titulek, opět jsem se volně inspirovala svým oblíbencem Pierrem Hermé, miluju totiž jeho k naprosté dokonalosti dovedenou příchuť Ispahan (růže – maliny – liči), ale nesehnala jsem čerstvé liči… I přesto byly věnečky skvělé! Voňavý nadýchaný krém a čerstvé šťavnaté maliny jsou v naprosto božské harmonii :-)! Vyzkoušejte! 

P.P.S.: Tady jasně vidíte, že jsem v článku Aperitivo moment vlastně vůbec nepřeháněla